I sin snart 40 år lange karriere som komponist, produsent, musiker og artist har han medvirket på rundt 50 plate-innspillinger, samarbeidet med utallige andre artister (bl.a: Arild Nyquist, Palle Mikkelborg, og Halvdan Sivertsen), mottatt fire Spellemann-priser og oppnådd et platesalg på nærmere 500 000 enheter. Hans 30 år lange samarbeid med Odd Børretzen har vært en eventyrlig suksess både kunstnerisk og salgsmessig. I tillegg til hyppig turne- og studiovirksomhet tar Lars Martin Myhre også på seg oppdrag for organisasjons- og næringsliv. Etter en lang reise i bransjen har Lars Martin et fascinerende skråblikk – både på seg selv, livet, bransjen og kanskje også din virksomhet.
Gjennom Lars Martins musikalske opptreden vil du med et smil om munnen, eller med en tåre i øyekroken, kjenne igjen følelser og stemninger. Med sin fabelaktige fortellerevne, lune humor, romslighet og treffende observasjonsevne vil publikum få en minneverdig og morsom kveld. Han tilbyr alt fra rene konsertinnslag til foredrag. Den mest vanlige formen er en kombinasjon av musikk og humoristisk kåseri, gjerne med utgangspunkt i kundens og samlingens egenart. Tilbakemeldingene er udelt positive, som f.eks. denne:
”Aftenens kunstneriske innslag med Lars Martin Myhre var usedvanlig givende – men en varmende nærhet.” (Kåre Willoch)
Lars Martin Myhre omtales som melodiens mester – tidløs, og den tekstlige underfundighetens foretrukne tonesetter.
Om «SIBELIUS’ ÅTTENDE eller så langt vi har reist for å komme til kort»:

«Myhre er en sann mester i faget»
AFTENPOSTEN

«Melodiøst, sympatisk og behagelig»
ROMERIKES BLAD

«Umulig ikke å like»
TØNSBERG BLAD

«Jeg kan ikke annet enn å erkjenne at det dette samarbeidet (med Ingvar Hovland) har vært fruktbart, og at resultatet enda en gang er strålende.»
GUDBRANDSDØLEN DAGNINGEN
« ..en fullført 9’er … ei nydelig plate, rett og slett!»
NRK P1/NORSK PÅ NORSK/UNDER LUPEN
Media om konsertene:
Adresseavisen om konserten i Trondheim:
«… sjarmerte Dokkhuset i senk»
Halden Arbeiderblad om konserten i Halden:
«… en sjelden musikalsk aften … like god stand-up komiker som musiker …»
Oppland Arbeiderblad om konserten på Gjøvik:
«Det var ganske enkelt en perle av en konsert»